Sanatorium Górnik
LECZENIE
REHABILITACJA
SPA
Slider

Ważna informacja

Z dniem 16.06.2020 sanatorium wznawia działalność. W oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 oraz zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, do sanatorium przyjmowane są jedynie osoby zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakażną. Warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacji uzdrowiskowej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia pobytu w sanatorium. (Testy są finansowane ze środków publicznych na podstawie skierowania potwierdzonego przez NFZ).
Wszystkie osoby posiadające skierowanie na turnus z NFZ muszą niezwłocznie skontaktować się z nami w celu uzupełnienia danych do wystawienia skierowania na test (numer telefonu, wykonywany zawód). Prosimy o kontakt z dyżurką pielęgniarską pod nr tel 13 43 86 117. (UWAGA!!! osoby, które nie dopełnią tego obowiązku nie będą mogły zostać przyjęte na turnus!!!). 
 
Podczas pobytu w sanatorium obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa (należy zaopatrzyć się w maseczki na cały czas pobytu) oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego w holach, poczekalniach i innych pomieszczeniach użyteczności publicznej.
 
Kuracjusze z turnusu 9 - 30.03.2020, którzy z powodu epidemii przerwali leczenie uzdrowiskowe po 15 marca i przed upływem 15 dnia turnusu, mogą po telefonicznym uzgodnieniu terminu z recepcją sanatorium - w miarę posiadanych wolnych miejsc, dokończyć leczenie na podstawie dotychczasowego skierowania. Osoby, które nie są zainteresowane kontynuacją leczenia proszone są o poinformowanie o tym fakcie sanatorium listownie lub mailowo: recepcja@sanatorium-gornik.pl. Warunkiem kontynuacji pobytu jest posiadanie ważnego, negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2. 
Image

PAKIET PROMOCYJNY

Image

7-dniowy TURNUS ODCHUDZAJĄCY 2020

Image

Koronawirus

Image

7-DNIOWY PAKIET „ZDROWY KREGOSŁUP” 2020r

Image

PAKIET DLA SENIORA 2020r.

Image

14-DNIOWY PAKIET REHABILITACYJNY PO URAZACH ORTOPEDYCZNYCH 2020

Nasza oferta

Turnusy sanatoryjne

Turnusy 21-dniowe, stacjonarne na podstawie skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby posiadające skierowanie do naszego sanatorium mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji pokoju 1-osobowego (opłata za rezerwację pokoju – 35złł) a małżeństwa pokoju 2-osobowego (bez dodatkowych dopłat) pokoi 3-osobowych – nie rezerwujemy.

...

 

Pakiety pobytowe

7-dniowy TURNUS ODCHUDZAJĄCY 
7-dniowy PAKIET „ZDROWY KREGOSŁUP”
7-dniowy PAKIET RELAKSACYJNY Z JOGĄ

Pobyty lecznicze/rehabilitacyjne bez dofinansowania

Rodzaje zabiegów: 1 z  grupy zabiegów balneologicznych (np borowina, kąpiel mineralna), 1 z grupy zabiegów mokrych ( np bicz szkocki, masaż podwodny, kapiel CO2, ...) 1 z grupy zabiegów suchych (np kinezyterapia, laseroterapia, masaż ręczny, ...) dobór zabiegów po konsultacji z lekarzem. Nie są wymagane skierowania ani aktualne badania.

...

Leczenie ambulatoryjne

Sanatorium posiada umowę na leczenie ambulatoryjne na zabiegi w kriokomorze ogólnoustrojowej.
Wymagane jest skierowanie z poradni rehabilitacyjnej, reumatologicznej, urazowo-ortopedycznej lub neurologicznej.

...

 

Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON

Turnusy 14-dniowe – wymagane posiadanie dofinansowania ze środków PFRON, warunkiem przyjęcia na turnus jest posiadanie aktualnego wniosku lekarskiego oraz informacji o stanie zdrowia.
...

Certyfikaty i dyplomy

Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Image
Image
Image
Image
źródło informacji o wypoczynku i rehabilitacji
 źródło informacji o wypoczynku i rehabilitacji
Image