Sanatorium Górnik RSS
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
O nas

Górnicze Sanatorium Związkowe „Górnik” w Iwoniczu Zdroju jest jednostką statutową Konfederacji Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce z siedzibą w Katowicach i jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (Dz.U. 2011 nr 112 poz 654)

Zadaniem sanatorium jest głównie :
1. leczenie chorób .

  • narządu ruchu
  • reumatycznych
  • układu oddechowego

2. prowadzenie działalności rehabilitacyjnej

Sanatorium przyjmuje kuracjuszy na leczenie na podstawie skierowań NFZ oraz prowadzi inne świadczenia zdrowotne (pobyty leczniczo-rehabilitacyjne, pełnopłatne, turnusy rehabilitacyjne, pobyty wypoczynkowe - bez leczenia)

Za ordynowanie właściwej procedury kuracji uzdrowiskowej i nadzór nad całym procesem leczenia odpowiedzialni są lekarze sanatorium.

Nadzór medyczny nad działalnością sanatorium sprawuje Naczelny Lekarz Uzdrowiska

 

Sanatorium Górnik od 1971 roku wpisuje swą działalność leczniczą w historię Iwonicza Zdroju – położonej wśród wzgórz Beskidu Niskiego miejscowości uzdrowiskowej. Nasz ośrodek czynny jest przez cały jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie kontakt z nieskażoną przyrodą czystym powietrzem i wspaniałym mikroklimatem.

 

Leczymy:budynek

- dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową stawów, kręgosłupa lub choroby krężków międzykręgowych

- dolegliwości będące skutkiem urazów

- dolegliwości ze strony narządu ruchu związane ze starzeniem się organizmu

Pobyt u nas pomoże poprawić kondycję fizyczną i psychiczną, opóźnić procesy starzenia się.

Dysponujemy wygodnymi pokojami 1, 2 i 3-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym – łącznie 240 miejsc. Większość pokoi posiada balkony (z wyjątkiem czwartego piętra i parteru), wszystkie posiadają radia oraz bezpłatny dostęp do Internetu WiFI, pokoje o wyższym standardzie dodatkowo wyposażone są w TV-led i czajniki natomiast pokoje PREMIUM wyposażone są takze w chłodziarki i zestawy powitalne (kawa, herbata, cukier). Połączenie hotelu ze stołówką oraz budynkiem zabiegowym przewiązkami stwarza atrakcyjność leczenia o każdej porze roku. Nasz nowoczesny i przestronny pawilon zabiegowy oferuje zabiegi z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, ciepłolecznictwa (jako nieliczni stosujemy zawijania borowinowe), światłolecznictwa i kinezyterapii. Łącznie jest to ponad 40 rodzajów zabiegów (szczegółowa lista w zakładce "Cennik zabiegów"). W 2007 roku oddaliśmy do uzytku kriokomorę ogólnoustrojową (temperatura - minus 125 stopni Celsjusza). Posiadamy umowę na zabiegi w kriokomorze z Narodowym Funduszem Zdrowia (osoby nie posiadajace skierowania mogą z zabiegów korzystać pełnopłatnie)

 

jadalniaStudio Zdrowia i Urody  SPA – zaprasza Państwa do miejsca gdzie spełniają się marzenia o harmonii, wypoczynku i relaksie. Przestronne wnętrza, profesjonalna obsługa oraz zabiegi sprawią że zapomnicie Państwo o stresie i zmęczeniu. Zaróno goście hotelowi jak i osoby z zewnatrz mogą korzystać z dwóch rodzajów sauny, basenu do hydromasażu, jaskini solnej, relaksacyjnego masażu kamieniami, masażu HYDRO YET, masażu MEDY JET, kapsuły DERMA LIFE SPA, fototerapii, gabinetu masażu, klasycznego oczyszczania organizmu AQUA FOOT DETOX SPA, okładów na ciało na bazie błota z Morza Martwego oraz alg.

Dysponujemy także salą konferencyjną – na 100 osób – co pozwala nam organizować szkolenia, konferencje, imprezy okolicznościowe. Do dyspozycji gości także – kawiarnia (codzienne wieczorki taneczne), stanowisko internetowe ze skypem, stół tenisowy, wypożyczalnia kijków do NORDIC WALKING, wypozyczalnia rowerów, biuro turystyczne organizujące ciekawe wycieczki: Słowacja, Lwów, Bieszczady, Łańcut.  

Naszym priorytetem jest komfort i zadowolenie przyjeżdżających do nas gości. Nasze starania nie poszły na marne - w grudniu 2005 jako pierwsi w Iwoniczu Zdroju uzyskaliśmy Certyfikatu Jakości ISO.

 

BudynekWejście

 
Ferie zimowe w Sanatorium Górnik

ZAPRASZAMY NA RODZINNE POBYTY W NASZYM SANATORIUM. OFERUJEMY WYGODNE POKOJE 2 i 3-osobowe Z PEŁNYM WĘZŁEM SANITARNYM, TV-led, LODÓWKĄ, DOSTĘPEM DO INTERNETU.

ZABIEGI SPA, JASKINIA SOLNA, JACUZZI, SAUNY, MASAŻE, TENIS STOŁOWY, BILARD, ŚWIETLICA z kącikiem zabaw dla dzieci, KAWIARNIA, SANKI, BASEN W SASIEDZTWIE, WYCIAGI NARCIARSKIE: PUŁAWY odległość 25km, CHYROWA odległość 18 km (istnieje mozliwość dowozu grup do wyciągów), MOZLIWOŚĆ WYPOŻYCZENIA DO POKOJU ŁÓZECZKA TURYSTYCZNEGO DLA NAJMŁODSZYCH. DZIECI DO LAT 3 MIESZKAJĄ U NAS GRATIS!!!

Ceny pobytów wypoczynkowych (nocleg, wyżywienie, powitalna Jaskinia Solna) - 115zł od osoby w pokoju 2-os standard

131zł od osoby w pokoju 2-os wyższy standard

95zł w pokoju 3 osobowym

dzieci 3 - 10 lat - 67zł w pokoju standard / 71zł w pokoju wyższy standard

istnieje także mozliwość wykupienia pobytów z zabiegami

KAŻDY POBYT RODZINNY - POWITALNY SEANS W JASKINI SOLNEJ GRATIS!!!

                                                                                                   Serdecznie zapraszamy

narty

 
38-440 Iwonicz-Zdrój
ul. ks. Jana Rąba 3

+48 13 43-508-11,
tel/fax +48 13 43-502-80

36 8642 1041 2006 4004 2213 0001
PBS o/Miejsce Piastowe

marketing@sanatorium-gornik.pl


Budynek przystosowany
dla osób
niepełnosprawnych

Jesteśmy na Facebooku!

sanatoria

źródło informacji o wypoczynku i rehabilitacji


sanatoria i uzdrowiska

GÓRNICZE SANATORIUM ZWIĄZKOWE GÓRNIKNoclegi Iwonicz-Zdrójnoclegi

Górnicze Sanatorium - 'Górnik' 38-440 Iwonicz-Zdrój, ul. ks. Jana Rąba 3 tel. +48 13 43-508-11, tel/fax +48 13 43-502-80
e-mail: marketing@sanatorium-gornik.pl www.sanatorium-gornik.pl

stat4u